Тканина для вишивки килимовій

Килимова вишивка як вид килимарства відомий світу вже не одне тисячоліття. Особливе значення килими придбали на Сході, де ці вироби виконували багато функцій: служили підлоговим покриттям, килимами встеляли ложа і меблі, служили як декоративний елемент і для утеплення стін. Для створення килимовій вишивки потрібні:
- голка або гачок в залежності від вибору техніки виконання
- основа тканина
- нитки
- рамка або пальці
Канва
В якості основи часто використовують канву, коли потрібно, щоб виріб було еластичним, рівним і гладким.
Відмінна риса канви - це розташування ниток на одній відстані одна від одної, що дозволяє рукодільниця створювати однакові рівні стібки (докладніше https://www.masterclass.com/articles/what-is-canvas-understanding-how-canvas-is-made-and-the-difference-between-canvas-and-duck#where-does-the-word-canvas-come-from). Відрізнятися одна від канви інший може кольором, розміром, щільністю (розміром клітинок). За складом канва може бути з льону, бавовни, їх поєднання з синтетичними тканинами. Таку тканину можна використовувати при схемах з частковим заповненням малюнка.
Страмин
Окремим видом канви вважається страмин. Його особливість - досить щільні нитки і великий квадрат. Цю тканину у вигляді основи застосовують для виготовлення подушок і інших виробів переважно з вовняних ниток. Таким чином виходять об'ємні та м'які вироби. Якщо для виготовлення виробу ви вирішили використовувати вовняну пряжу, страмин в якості основи - це найкраще рішення.
Існує такий різновид канви як пластикова. ЇЇ відмінність від звичайної полягає в жорсткості, з нею зручно працювати і доглядати, в тому числі підлягає прання без побоювання порушення геометрії виробу.
Цікава у використанні водорозчинна канва. Так тканина - основа виступає в ролі своєрідного трафарету для нанесення візерунка за схемою. Після закінчення роботи, виріб опускають у воду і канва розчиняється, після цього виріб добре просушують.
Льон і мішковина
Для того, щоб не спотворювався малюнок виробу, використовують пофарбовані мішковину. Крім того при її використанні голка безперешкодно проходить крізь неї, утворюючи рівні однакові стібки. Використовують також грубий льон, перевагою цієї тканини є натуральність і м'якість з рівним розташуванням ниток. Використовують також грубий льон, перевагою цієї тканини є натуральність і м'якість з рівним розташуванням ниток.
Деякі майстрині використовують самостійно пов'язану філейну тканина. ЇЇ можна використовувати як для м'яких так і для більш щільних виробів.
В якості тканини основи для початківців майстрів відмінно підійде тканина "двунітка". Її можна придбати на ринку.
Використовують також грубий льон, перевагою цієї тканини є натуральність і м'якість з рівним розташуванням ниток.
Основні вимоги до тканини для килимової вишивки - тканина повинна утримувати нитка, добре пробиватися інструментом і не втрачати при цьому свою форму. Колір основи підбирають під колір ниток, які будуть використовуватися у виробі або використовують вибілені тканини.
Поради початківцям майстриням
До початку роботи тканину - основу радять прати, і якщо тканина має властивість сідати або розтягуватися, це може значно вплинути на красу готового виробу. На невеликій ділянці тканини слід спробувати кілька стібків або петель для того, щоб зрозуміти наскільки добре основа пробивається і здатна тримати нитку. Чим товще голка використовується для виготовлення виробу, тим щільніше повинна бути підібрана тканина - основа, інакше залишаться просвіти в ній після пробивання.
Для тих, хто тільки починає освоювати техніку килимовій вишивки ідеально підійдуть набори для вишивки, які входять уже всі необхідні інструменти, схема, тканина і нитки.
Вибираючи набори для килимової вишивки орієнтуйтеся на свою перевагу і деталізацію зображення, тобто його складність.
- Майстер-Клас "Техніка Килимовій Вишивки"В даному відео показано весь процес вишивки за допомогою килимовій голки.Повна версія статті
- Техніки вишивки килимовійВідкрийте для себе техніки створення унікальних виробів ручної роботи, які прикрасять інтер'єр, зробивши його більш затишним і теплимПовна версія статті